Krakowska Palarnia Kawy Sidamo Ethiopia - 1kg - kawa ziarnista Zobacz większe

Krakowska Palarnia Kawy Sidamo Ethiopia - 1kg - kawa ziarnista

KPKSE1000

Nowy produkt

Kawa Sidamo Ethiopia - opakowanie 1kg - ma bardzo bogaty, cięższy smak, wysoką kwasowość i orzechowo-kwiatowy aromat. Sprowadzana jest z Etiopii, która według wielu krytyków produkuje najlepsze ziarna na świecie.

Więcej szczegółów

Produkt niedostępny

80,00 zł brutto

Więcej informacji

Etiopia jest siódmym na świecie największym producentem kawy a Sidamo obfituje przez cały rok w najlepszej jakości ziarna kawowca. Na terenie Etiopii uprawia się kawę w czterech rejonach: Harar, Sidamo, Yirgacheffe oraz Limu, w trzech odmianach: shortberry, longberry oraz mocha. Krakowska Palarnia Kawy sprowadza ziarna z wyjątkowego rejonu Sidamo, którego rośliny kawowca odznaczają się wysoką kwasowością oraz przyjemną nutką goryczki.

Kawa Sidamo Ethiopia idealnie nadaje się do zaparzania metodami alternatywnymi takimi jak Drip, Chemex, czy Syphon. Są to metody wykorzystujące filtry pergaminowe lub płócienne dające czysty bogaty w kofeinę napar oraz ciekawy smak kawie.

Sidamo Ethiopia charakteryzuje się wysoką kwaskowatością (4/5), nutką goryczki (2/5) oraz niepowtarzalnym kwiatowym aromatem.

Produkty powiązane