Nasze Marki

Informacja

Kawa 

Jest 102 produktów.

Kawa na dobry początek dnia

Kawa to napój od którego wielu z nas zaczyna swój dzień. Nie ma znaczenia czy jest to kawa ziarnista, kawa mielona, ale najważniejsze, aby poczuć smak i aromat.

Moja ulubiona kawa

Jeśli dla Ciebie kawa jest czymś bez czego nie wyobrażasz sobie dnia, to zapraszamy do awakawa.pl -  internetowy sklep z kawą, w którym znajdziesz różne gatunki kawy.

Kawa bezkofeinowa - jeżeli nie możesz kofeiny

Jeżeli kawa z kofeiną z różnych przyczyn nie jest dla Ciebie wskazana, to również dla Ciebie mamy sposób na poranny jej smak i zapach - kawa bezkofeinowa.

Podkategorie

 • Kawa ziarnista

  Kawa ziarnsta i doznania smakowe

  Kawa ziarnista każdemu pijącemu dostarcza  innych doznań smakowych i zapachowych. Ogromny wpływ na smak kawy ma sposób jej parzenia, czas od zmielenia kawy ziarnistej do jej zaparzenia oraz gatunek i rodzaj kawy ziarnistej. Szukając najlepszej kawy ziarnistej powinniśmy określić własne preferencje i kierując się nimi, wybrać odpowiedni dla nas rodzaj i gatunek kawy.

  Kawa ziarnsta i bogactwo smaku

  Kawa ziarnista jest kwintesencją bogactwa smaku i aromatu kawy. Kawa ziarnista jaśniej palona smakuje wyśmienicie bez żadnych dodatków, natomiast kawa ziarnista palona ciemniej może być pijana solo, choć równie często jest wybierana przez amatorów kaw mlecznych, ponieważ dobrze wyczuwalny jest w niej mocny smak.

  Kawa ziarnsta i sposoby jej parzenia

  Kawa ziarnista charakteryzuje się intensywnym smakiem i aromatem. Zostają one w pełni uwolnione w momencie mielenia i parzenia, dlatego ziarna kawy najlepiej jest mielić tuż przed parzeniem. Dużą zaletą kawy ziarnistej jest to, że możemy ją zaparzyć na wiele różnych sposobów. Może być w wersji esencjonalnego espresso, ale też w delikatniejszej, parzonej innymi metodami, jak na przykład przy użyciu french pressu czy kawiarki. Każda z metod parzenia wymaga odpowiedniego stopnia zmielenia ziaren, tak aby wydobyć z nich pełnię smaku.

  Parzenie kawy ziarnistej to swego rodzaju rytuał, który zapewnia niepowtarzalne doznania zapachowe i smakowe.

 • Kawa mielona

  Kawa mielona jest pakowana w hermetyczne małe opakowania, zazwyczaj o pojemności 250 gramów. Taka niewielka ilość, przy zachowaniu odpowiednich zasad przechowywania otwartej już kawy mielonej powoduje, że mimo wcześniejszego zmielenia na długo zachowuje swój smak i aromat. Otwartą kawę mieloną najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu.

  Kawa mielona ma wielu zwolenników dla których najważniejszy jest czas jej przygotowania. Kawa mielona może być bowiem zaparzana ulubioną metodą od razu po wyjęciu z opakowania.

 • Kawa bezkofeinowa

  Kawa bezkofeinowa jest to rodzaj kawy pozbawiony kofeiny. Kawa bezkofeinowa jest przeznaczona głównie dla osób, które powinny unikać spożywania dużych dawek kofeiny, między innymi dla kobiet w ciąży czy osób z nadciśnieniem.

  Kawa bezkofeinowa to również dobre rozwiązanie dla osób lubiących smak kawy o każdej porze dnia - kawa bezkofeinowa nadaje się do picia również wieczorem, o ile ktoś nie jest szczególnie wrażliwy na kofeinę. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje kawy bezkofeinowej, zarówno kawa bezkofeinowa mielona jak i kawa bezkofeinowa ziarnista.

 • Kawa smakowa

  Kawa smakowa zapewni każdemu z Was wyjątkowy początek dnia. W ofercie mamy aromatyczne propozycje, wśród których można znaleźć najpopularniejsze smaki, takie jak soczysta pomarańcza, gorzka czekolada czy rozgrzewający cynamon. Produkty są dostępne zarówno jako kawa smakowa ziarnista, jak i kawa smakowa mielona. Kawa smakowa to przyjemność, która jest doskonałą alternatywą dla klasycznego espresso. Jednocześnie może być idealnym dodatkiem do deserów i lodów. Wśród wielu propozycji kaw smakowych z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

 • Kawa tygodnia

  Jedna z Waszych ulubionych kaw w cotygodniowej promocji specjalnie dla Was.

na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 102 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 102 elementów