Krakowska Palarnia Kawy Sidamo Ethiopia - 250g - kawa mielona Zobacz większe

Krakowska Palarnia Kawy Sidamo Ethiopia - 250g - kawa mielona

KPKSE250M

Nowy produkt

Kawa mielona Sidamo Ethiopia ma bardzo bogaty, cięższy smak, wysoką kwasowość i orzechowo-kwiatowy aromat. Sprowadzana jest z Etiopii, która według wielu krytyków produkuje najlepsze ziarna na świecie.

Więcej szczegółów

Produkt niedostępny

23,00 zł brutto

Opis

Waga250g
Wysyłka w ciągu72h - obecnie czas może ulec wydłużeniu
Kwasowośćduża
Skład100% Arabica
Data przydatności03.2021

Więcej informacji

Etiopia jest siódmym na świecie największym producentem kawy a Sidamo obfituje przez cały rok w najlepszej jakości ziarna kawowca. Na terenie Etiopii uprawia się kawę w czterech rejonach: Harar, Sidamo, Yirgacheffe oraz Limu, w trzech odmianach: shortberry, longberry oraz mocha. Krakowska Palarnia Kawy sprowadza ziarna z wyjątkowego rejonu Sidamo, którego rośliny kawowca odznaczają się wysoką kwasowością oraz przyjemną nutką goryczki.

Kawa mielona Sidamo Ethiopia idealnie nadaje się do zaparzania metodami alternatywnymi takimi jak Drip, Chemex, czy Syphon. Są to metody wykorzystujące filtry pergaminowe lub płócienne dające czysty bogaty w kofeinę napar oraz ciekawy smak kawie.

Kawa mielona Sidamo Ethiopia charakteryzuje się wysoką kwaskowatością (4/5), nutką goryczki (2/5) oraz niepowtarzalnym kwiatowym aromatem.